برای بیماران

5 نکته برای گفتن تشنج خودتان به مردم و دوستان

بررسی های اخیر نشان می دهد که نگرش نسبت به صرع در حال بهبود است – که خبر خوبی است! با این وجود ، بسیاری از مردم هنوز در مورد نحوه رفتار درمورد فردی که دچار تشنج است مطمئن نیستند.
اگر شما در بین بیش از 30٪ افرادی هستید که مبتلا به صرع مقاوم به دارو هستند (این زمانی است که تشنج شما علرغم مصرف دو داروی ضد تشنج مناسب کنترل نمی شود) ، ممکن است مفید باشد که تشنج خود را برای دوستان ، همکاران و افراد در مدرسه توضیح دهید تا آنها بدانند چه خبر است.
شما فقط باید کاری را انجام دهید که با آن احساس راحتی می کنید ، اما صحبت کردن می تواند باورهای غلط افراد را برطرف کند.

5 نکته برای صحبت در مورد تشنج

1. یک مکان و زمان مناسب پیدا کنید: اگر به دوست خود می گویید ، زمانی را انتخاب کنید که تلویزیون و بازیها حواس شما را پرت نمی کند – به جای آن یک لحظه آرام پیدا کنید.

2. درمورد این موضوع راهنمایی دریافت کنید: اگر لازم است در یک گروه صحبت کنید و احساس اعتماد به نفس نمی کنید ، از یکی از اعضای خانواده ، دوست یا همکار خود بخواهید که در توضیح دادن به شما کمک کند.

3- در مورد آن به صورت واقعی صحبت کنید: شرایط خود را به روشی ساده توصیف کرده و مثبت نگه دارید. می توانید مقالاتی را در با همکاران یا همکلاسی های خود به اشتراک بگذارید.

4- به افراد بگویید که در صورت بروز تشنج چه باید بکنند: از پزشک متخصص خود در مورد بهترین راه پاسخ دادن به افراد در برابر تشنجات راهنمایی بخواهید.

5. استفاده از این “جملات مفید برای شروع  ” را در نظر بگیرید:
” شما ممکن است دیده باشید که من تشنج می کنم و از آن اطلاع ندارید. من می خواستم در مورد آن و صرع با شما صحبت کنم. “
” گاهی اوقات من تشنج می کنم. ممکن است ترسناک به نظر برسد اما من با آنها زندگی می کنم و دوست دارم کمی بیشتر به شما بگویم. “

اگر در مورد چگونگی صحبت در مورد تشنج خود مطمئن نیستید ، پزشک متخصص و تیم درمانی شما همچنین می تواند مشاوره زیادی ارائه دهد.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیازات 13

منبع
Epcy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا